Že jsou elektrické dodávky vzdálená budoucnost? Společnost IKEA vás přesvědčí o opaku!

Ikea používá plně elektrické dodávky MAXUS pro rozvoz zboží v regionu OSLO (Foto: IKEA)

Ikea používá pro rozvoz elektrickou dodávku MAXUS a doufá tak, že urychlí vývoj elektrických dodávek

Cílem společnosti je používat pro vnitřní dopravu vozidla s nulovými emisemi. Využívá k tomuto účelu plně elektrické dodávky MAXUS EV80 od společnosti SAIC.

Rychlá nabíječka na nakládací rampě

Aby se předešlo prostojům, společnost Ikea nainstalovala rychlonabíječky na nakládací rampu ve skladech. Automobily tak mohou být nabíjeny při nakládání.

Vzhledem k tomu, že se zvyšuje počet zákazníků, kteří nakupují online, společnost postupně rozšiřuje vozový park o nové elektromobily.

V příštích letech plánuje Ikea uvést v Oslu do provozu asi 30 elektrických dodávek.

Vzhledem k tomu, že vývoj postupuje stále více a více směrem k dodávkám domů, bude zapotřebí ještě více elektrických dodávek.

Časem se chce společnost rotšířit i do jiných měst

Většina zákazníků společnosti Ikea žije v regionu Oslo, takže je přirozené začít tam. V budoucnu však plánuje rozšíření i do dalších měst.

Podporuje aktivní rozvoj elektrických dodávek

Ikea aktivně pracuje na tom, aby prezentovala svou potřebu dopravy s nulovými emisemi výrobcům automobilů po celém světě.

I když je Norsko daleko dopředu, Ikea poukazuje na to, že již změnila celou svou flotilu v Šanghaji, aby se stala elektrickou.

Získejte dotaci na nákup nového vozidla pro státní správu!

Pořiďte si užitkový elektromobil MAXUS EV80. Od 17.2.2020 startuje dotační výzva NPŽP 11/2019: Alternativní pohony. Rádi Vám pomůžeme a uděláme technické řešení na míru. Naše vozidlo je plně homologované a jeho mezi hlavní výhody patří třímístná kabina, mnoho variant provedení (třístranný sklápěč, sanitní vozidlo, vozidlo pro svoz komunálních odpadů, vozidlo pro přepravu tělesně postižených,…), dojezd až 192 km, ve standardu klimatizace, a další prvky výbavy.